Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Dogovorili i ubistvo Katnića, pet miliona preuzeli kod Zlatibora * Poslije ranjavanja mučen do smrti * Vlada ne povlači zakon, sindikati ne odustaju od štrajka * Rezervisali funkciju za sina sekretara DPS-a * Dogovorili i ubistvo Katnića, pet miliona preuzeli kod Zlatibora * Izrael krivi Siriju, Putin najavio istragu * Predstavljanje manjina
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 19-09-2018

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Radovan Tošković, Radnička partija:
– Prijetnja štrajkom Sindikata je pucanj uprazno jer je to fingirani trik Vlade i njenih službenika infiltriranih u redove nacionalnih sindikata.

Vic Dana :)

– Komšinice, čula sam da ti se kćerka udala, čestitam! Kako joj je u braku?
– U super, muž joj je divan, kupuje bunde, vodi na ljetovanja i zimovanja...
– A i sin ti se oženio, kako je njemu?
– Ne pitaj me ništa, oženio neku zmiju, te kupi bundu, te vodi na ljetovanje, te vodi na zimovanje!
Zaljubljeni sredovječni muškarac se obraća ženi koju je nedavno upoznao:
– Da li bi htjela da budeš majka moje djece?
– Naravno! A ti da budeš otac moje?
– Svakako- odgovori muškarac.
– Odlično, hvala Bogu…dvoje već imam, a treće je na putu!







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

 
Regioni - datum: 2018-09-18 MJEŠTANI HLADNE UVALE KAŽU DA IH GODINAMA MUČE ISTI INFRASTRUKTURNI PROBLEMI, ALI DA NADLEŽNI NE REAGUJU
Naselje Hladna uvala Smrad sa Možure uništava turizam Deponija nam ugrožava život. Poslednjih 15 dana to je nenormalno. Posle kiše je nepodnošljiv kisjeli smrad od koga ne može da se diše. Turisti pitaju: „Šta je ovo, nije normalno, guši”. Protestovali smo jer je deponija napravljena za Bar i Ulcinj, ali Možura je postala deponija za cijelu Crnu Goru, kaže Božan Stevović Revoltirani nemarom nadležnih službi, mještani ističu da iako su podnijeli zahtjeve za legalizaciju objekata, Opštini po tom osnovu neće ništa plaćati
Dan - novi portal
B
AR – Mještani Hladne uvale, naselja od Utjehe prema Ulcinju, tvrde da ih već godinama muče isti problemi komunalne i infastrukturne prirode. Na njihovu žalost, problemi se iz godine u godinu samo nagomilavaju, ali rješenja nema. Naglašavaju da su se obraćali čelnicima lokalne uprave, pisali dopise, ali da ni odgovor nisu dobili, a kamoli da je neko pokazao makar dobru volju da se počne nešto rješavati. Revoltirani nemarom nadležnih službi, ističu da, iako su podnijeli zahtjeve za legalizaciju objekata, Opštini po tom osnovu neće ništa plaćati.
Oni podsjećaju da od granice sa Ulcinjom do Utjehe tokom ljeta odmara se oko 40.000 turista, pa da svako ostavi bar po 100 eura, to je iznos od četiri miliona eura i da su to veliki novci sa kojma bi se moglo mnogo uraditi kako bi ovaj dio barske opštine dobio izgled kakav zaslužuje. Naglašavaju i da na ovom području ima oko 2.500 objekata, od kojih je uglavnom većina izgrađena za turističku privredu.
Mještan ističu da je potrebno uraditi još jednu trafostanicu, i trasirati prilazne ulice od Jadranske magistrale do mora. Kao gorući problem navode smrad koji sa deponije Možura dolazi do njihovih kuća i uništava turizam. Ističu da je taj problem naročito izražen nakon kiša.
– Deponija nam ugrožava život. Poslednjih 15 dana to je nenormalno. Posle kiše je nepodnošljiv kisjeli smrad od koga ne može da se diše. Turisti pitaju „Šta je ovo, nije normalno, guši”. Protestovali smo jer je deponija napravljena za Bar i Ulcinj, ali Možura je postala deponija za cijelu Crnu Goru. Mi znamo da se tu vrti veliki novac, ali nije nam jasno zašto ne nabave mehanizaciju, jer to nesavjesno rukovođenje deponijom ugrožava turizam. Na papiru je to sanitarna deponija, ali šta je suštinski? Posle svake kiše kad krenu isparavanja, vazdušne struje nanesu taj smrad, i u uvali je nemoguće opstati – kaže Božan Stevović.
On ističe da su čitali u novinama da je od Svjetske banke dobijen kredit za deponiju u iznosu od 6,8 miliona eura, te da je, po njegovom mišljenju, za takvu deponiju nula sredstava.
– Neka kažu javnosti koliko tona đubreta se doveze na Možuru i to se pomnoži sa 365 dana, pa da vidimo koliko je to tona ćubreta i koliko novca. Mislimo da je jedono rješenje da se deponija izmjesti jer smo mi obmanuti. Tu je deponija, kamenolom... Tvrdili su da je deponija od prve kuće udaljena oko 2.000 metara, ali to nije istina. Od ostrva do deponije nema ni kilometar vazdušne linije – tvrdi Stevović.
Njegova komšinica Dana Pavlović dodaje da je struja drugi veliki problem i naglašava da su i ulice u katastrofalnom stanju.
– Gorući problem je struja, koja često nestaje, slab je napon, zbog čega se kvare kućanski aparati. Ulice od Jadranske magistrale prema obali su u očajnom stanju. Niz našu ulicu dolaze turisti u četiri hotela sa tri i četiri zvjezdice, tri kafića, veliki broj objekata apartmanskog tipa, plaže..., ali koliko sastanaka toliko istih tema godinama – kaže Pavlovićeva.
Nedavno je, kažu mještani, održana Skupština Mjesne zajednice Pečurica na kojoj je zaključeno da se komunalije ne plaćaju dok Opština ne uradi nešto za naselja gdje su njihove kuće.
– Zbog lošeg puta slali smo dopis Opštini Bar prošle godine, ali nisu nam ni odgovorili. Molili smo da nam makar put trasiraju, jer je ovo područje pokriveno detaljnim urbanističkim planom. Ulica bi trebalo da bude širine bar pet metara. Molili smo da trasiraju, pa bi mi svojim sredstvima ulicu upristojili, jer to je neophodno za razvoj turizma. Iz Opštine dosad nisu niti jednog eura uložili u putnu infrastrukturu na ovom lokalitetu. Turisti koji ljeti dolaze ovdje prvo se slede od straha dok se ovim putem spuste do objekata – kaže Pavlovićeva.
Mnogi mještani su podnijeli zahtjev za legalizaciju objekata, ali ima i onih koji nisu, jer tvrde da je cijena o kojoj se licitiralo u javnosi, od oko 98 eura, previsoka.
– Nismo imali nikakvu infrastukturu, sami su ljudi probijali puteve, dovodili struju. Struja je od 145 do 170 volti po fazi, što je nemoguće za rad električnih aparata. Koliko je tehnike, klima, stradalo zbog slabog napona. Bili smo u Elektrodistribuciji, ali oni kažu da nisu odgovorni za kućne aparate, a osiguravajuće kuću tako loš napon ne priznaju. Kome da se žalimo, kome da se obraćamo – dodaje Pavlovićeva.
D.S.


Prvo legalizacija pa sve ostalo

Sekretar Sekretarijata za investicije i imovinu Vido Dabanović kaže da Opština ispunjava svoje obaveze prema svim graditeljima sa kojima su zaključili ugovore.
- Oni graditelji koji su radili na crno, dakle bez dozvole imali su mogućnost da kroz proces legalizacije prijave svoje objekte. Sav prihod koji se ubira po tom osnovu biće usmjeren na relizaciju projekata i rješavanje infrasatrukturnih problema na tom podrujču - podvlači Dabanović.


Odvoz smeća 2.000 eura, a najbliža kanta udaljena 540 metara

- Odvoz smeća Komunalnom plaćam oko 2.000 eura, a najbliža kanta od mog objekta udaljena je 540 metara. Moram da angažujem auto i čovjeka koji će ponijeti smeće. Žalio sam se i u Komunalnom. Kažu obezbjedite nam plac za kontejnere i put da naše vozilo može da se spusti. Ja pitam da li je to realno. Plaćam odvoz smeća i još treba obezbjedimo plac i put da bi oni radili svoj posao - ogorčen je Božan Stevović.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"